Smart contracts will replace traditional paperwork ubiquitously and almost instantaneously, where the block chain transfers payment when the appropriate conditions have been met.
Think the delivery of wheat where payment is triggered when the delivery vehicle hits certain co-ordinates for geographic location on a map. The block chain updates and the ledger records all relevant information for all parties.
No intermediaries, no disputes, only facts recorded for all to see. Any disputes are easily resolved by referring to the information recorded.
Pál Kerékfys insight:
Épp az előbb olvastam, hogy a nemzetközi szállítmányozásban a papír alapú dokumentumokat kiváltja a blokklánc alkalmazása, amitől sokkal olcsóbb és még sokkal gyorsabb lesz az áruk útja.
Erre most ez a cikk jön szembe, ami ugyanettől félti a jogászok munkájának nagy részét is. Miért? Hogyan? A blokklánc lehetővé teszi üzleti dokumentumok azonnali és vitathatatlanul hiteles továbbítását, sőt akár a kapcsolódó fizetéseket is automatizálhatja. Nincs vita, hogy mit rendeltünk, mi érkezett, mikor és hova érkezett, mehet az átutalás.
Megszűnik egy csomó jogászi munka (szerződések készítése, hitelesítése, letétek kezelése, üzleti viták rendezése). Nyilván nem teljesen tűnik el az efféle munka, de kevesebb lesz belőle és nagyobb tudást és tapasztalatot igényel majd (hiszen az egyszerű eseteket a gép kezeli).
Pont ezt írta egy korábbi cikk is, de a mesterséges intelligencia hatásaként tálalta.
Ha mindkettő beindul, akkor tényleg földindulás lehet a jogi pályán!
Eljött ennek is az ideje! Ugyan még egyáltalán nem mondhatjuk, hogy az online világban végzett munka érett tudományos háttérrel rendelkezne, mégsem csukhatjuk be a szemünket és a fülünket, nem engedhetjük ki a hallgatókat a főiskoláról és az egyetemről úgy, hogy ezen a területen nem adunk nekik rendszerezett, begyakorolt tudást! 2018 elején – őszinte örömömre –…
Pál Kerékfys insight:
Szeretek a Wekerlén tanítani! Miért? Érdekes, a diákok számára hasznos, modern témákat mutathatok meg nekik. Gyakorlati feladatokon, sokszor csoportmunkában szereznek meg azonnal használható tudást és ismereteket.
A hazai projektmenedzsment szakma legnagyobb hagyománnyal rendelkezô PM Fórumot a világjárvánnyal kapcsolatos intézkedések miatt 2020-ban le kellett mondanunk. A sorozatot folytatni szeretnénk a 23. Fórumot 2021. április második hetében mindenképpen megszervezve.
Pál Kerékfys insight:
Idén nem marad el a projektmenedzsment szakma legnagyobb rendezvénye!
Tavaly áprilisban elsöpörte a járvány a már megtervezett, megszervezett konferenciánkat, de idén ez nem történhet meg, mert eleve online rendezvényt tervezünk.
Egész napos online konferencia helyett két délutánt tervezünk: április 7-én és 8-án.
A konferencia a “Projekt – Szervezet – Vezető” hármasra épül fel. Ehhez kapcsolódóan a 2019-es év projektmenedzsere az emberközpontú projektvezetésről szóló előadása adja meg az alaphangot.
A végleges program a napokban elkészül, addig is néhány fontos téma, amikkel készülünk, készülnek az előadók:
Tudásmenedzsment az új digitális világban
Informális kommunikáció és COVID
Hogyan alakulnak át a munkaszervezetek?
Vezetők kerekasztala a projektek szerepéről
Vezetés nehéz helyzetekben
A távmunka és a virtuális csapatok hatékonysága
Ahogy írtam, online tartjuk a konferenciát, de ez nem jelenti azt, hogy az interaktivitásra nem lesz lehetőség. A résztvevők tehetnek fel kérdéseket, és azokat a napot záró kerekasztal-beszélgetéseken mindkét nap feldolgozzuk.
A large share of countries around the world are now using Chinese AI surveillance technology, including facial recognition technology, in full or in part. This is according to a report by Carnegie Endowment for International Peace. Many countries are combining Chinese tech with U.S.-made surveillance tech, among them the U.S. and China themselves, but also India, Australia, Brazil and several European countries. Many countries in Latin America, South-East Asia, Africa and the Middle East are relying on Chinese technology alone after participating in the Belt and Road initiative, as are Japan, Italy and the Netherlands.
Pál Kerékfys insight:
Érdekes, sőt meglepő! Mely országok hagyatkoznak teljesen kínai technológiára a polgáraik mesterséges intelligenciával (pl.: arcfelismerő rendszerrel) való megfigyelésében? Nem mind meglepetés, Latin-Amerika, Délkelet-Ázsia, Afrika és a Közel-Kelet szinte várható volt. De Hollandia, Japán és Olaszország?
Az, hogy az USA a sajátja mellett kínait is használ, és Kína a sajátja mellett amerikait is, kevésbé lep meg.
Az a statisztika is érdekes kérdéseket vet fel, hogy a hatalomgyakorlás módja és a nagyközönség szisztematikus megfigyelése között milyen a kapcsolat. A liberális demokráciák vezetnek. (Persze, ennek simán lehet annyi az oka, hogy több pénzük van effélére.)
Annak fényében, amivel állandóan vádolják a kínai technológiai cégeket és az ország vezetését (és valószínűleg nem alaptalanul), meglep, hogy a fejlett nyugati demokráciák kínai technológiára támaszkodnak egy ennyire kritikus területen.
Számos kedvező lehetőséget kínál a Kooperatív Doktori Program
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által kezelt ösztöndíjrendszer kimondottan a piacorientált kutatói utánpótlást támogatja.
A kezdeményezést a győri székhelyű Széchenyi István Egyetem instruktori rendszerrel is segíti. A rendszer célja a vállalati szférából érkező kvalifikált, jó képességű, szakmai eredményekkel és ambíciókkal rendelkező szakemberek eligazodásának segítése az akadémiai területen.
Pál Kerékfys insight:
Nagyon örülök ennek a lehetőségnek! A versenyszférában dolgozó embereknek valóban elég sok segítségre van szükségük ahhoz, hogy az elméleti kutatásokkal foglalkozók világában kiismerjék magukat. Mentorálás nélkül könnyen elveszhetnek a számukra ismeretlen világban. Az pedig nem lenne jó, ha elsikkadnának a jó gyakorlati szakemberek.
A pályázatokat 2020. augusztus 1. és szeptember 15. között nyújthatják be doktori hallgatói jogviszonyban álló hallgatók és azok, akik doktori tanulmányaikat a 2020/2021. tanévben kezdik meg.
A pályázat keretében a kooperatív ösztöndíjas hallgató havi nettó 200-400 ezer Ft-os támogatásban részesül. A doktori iskolát és a vállalatot is ösztönzik a részvételre: a témavezető, az iskola és a vállalati szakértő is kap anyagi támogatást.
Nagyon örülnék, ha sok kiváló gyakorlati szakember kapna kedvet a tudományos karrierre! Főleg, ha a mesterséges intelligencia területén kutatnának, mert nagyon fontos a gyakorlat és az elmélet összekapcsolása.
A magyar diákok hagyományosan jól szerepelnek ezen a versenyen: az elmúlt huszonöt évben összesen ötvenhat érmet gyűjtöttek. 2019-ben az abszolút első helyet is megszerezték diákjaink: egy arany és három bronzéremmel térhettek haza.
Pál Kerékfys insight:
Augusztus 23-29. között rendezi a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az ELTE Informatikai Kara Nagykanizsán, a Batthyány Lajos Gimnáziumban ezt a rangos versenyt.
A legfeljebb 11. osztályba járó középiskolás diákok négyfős csapatai vehetnek részt a CEOI-n két-két felnőtt csapatvezetővel.
A diákok a jövő technológiáját is láthatják majd a sofőr nélküli járművek számára épített zalaegerszegi tesztpályán, ahol bemutatót tartanak nekik.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának kezdeményezésére bevezetett Digitális Témahét immár ötödik alkalommal indul útjára 2020. március 23. és 27. között. A tanév rendjében is szereplő program fő célja annak elérése, hogy a pedagógusok és diákok minél többféle tanórán vagy tanórán kívüli foglalkozáson, változatos és kreatív iskolai projektek keretében fejlesszék digitális kompetenciájukat, a közoktatás bármely évfolyamán. A Digitális Témahét keretében megvalósuló projektek feladata, hogy a diákokat minél inkább felkészítsék a digitális eszközök célzott és tudatos felhasználására, vagyis arra, hogy a technológiát komplex problémák megoldása érdekében használják. A program célja az is, hogy a Témahét során nyert tapasztalatokat a diákok és a pedagógusok mind gyakrabban használják a hétköznapi tanulás keretei között, ezzel is elősegítve, hogy az iskolából kilépő diákok helyt tudjanak állni a továbbtanulás vagy a munka világának digitális elvárásai között.
Itt lehet jelentkezni a március 11-ei webináriumra:
A Digitális Témahéthez kapcsolódóan webináriumokon mutatják be, hogy milyen sikeres projekteket valósítottak meg kiváló iskolák. Ez az előadás március 11-én este lesz, és az Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnázium tanára, Tarné Éder Marianna ismerteti sikeres kisebb és nagyobb projektjeiket.
A projekt során tizedikes diákok csoportjai államokat álmodtak és alkottak: utópiákat vagy disztópiákat. Elképzeléseiket wikiszócikkekben, képekben és videókban, valamint érdekes fiktív források szerepeltetésével valósították meg.
A Digitális Témahét fő célja a digitális pedagógia módszertanának népszerűsítése és elterjesztése a köznevelésben. A program fontos törekvése, hogy a digitáliskompetencia-fejlesztés az informatikaórán túl kiterjedjen más tantárgyakra is. A részt vevő pedagógusok és diákok változatos és kreatív iskolai projektek keretében fejleszthetik képességeiket technológiával támogatott tanulás során.
Pál Kerékfys insight:
A Digitális Témahéthez kapcsolódóan webináriumokon mutatják be, hogy milyen sikeres projekteket valósítottak meg kiváló iskolák. Ez az előadás március 9-én este lesz.
Mi - a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségében - is évek óta támogatjuk az iskolákat abban, hogy az új technológiákat mindennapi életük részévé tegyék minél több tantárgyban. A modern eszközök nem csak az informatika és a természettudományok tanításában alkalmazható, hanem kiválóan segítik a tanulást minden tantárgyban.
A Digitális Témahét is egy alkalom arra, hogy a diákokkal beszélgethessünk a modern világ lehetőségeiről és veszélyeiről, és főleg arról, hogy nekik mit nyújthat.
Eljött ennek is az ideje! Ugyan még egyáltalán nem mondhatjuk, hogy az online világban végzett munka érett tudományos háttérrel rendelkezne, mégsem csukhatjuk be a szemünket és a fülünket, nem engedhetjük ki a hallgatókat a főiskoláról és az egyetemről úgy, hogy ezen a területen nem adunk nekik rendszerezett, begyakorolt tudást! 2018 elején – őszinte örömömre –…
Pál Kerékfys insight:
Holnapig (febr. 15-éig) lehet az ősszel kezdődő tanévre jelentkezni a felsőoktatásba. Ez az én ajánlatom ...
Nokia and SoftBank Corp are claiming to have become the first to have successfully completed tests demonstrating use of non-standalone 5G to commercially operate connected cars.
Pál Kerékfys insight:
Az új mobilinternet-technológia igazi haszna a mindenféle eszközök összekapcsolása (dolgok internete, internet of things, IoT). Itt arra van szükség, hogy azonnal (nagyon kis késleltetéssel) és megbízhatóan tudjunk adatokat és információkat továbbítani. Az egyik várt alkalmazási terület a “connected car”, vagyis a hálózatba kapcsolt autó.
Japánban, a Honda fejlesztőtelepén végeztek kísérleteket, melyekben:
rosszul belátható kereszteződésben adtak információt a közelben lévő járművek helyzetéről,
az útra hulló tárgyakról értesítették a járműveket,
a járművek kamerái által készített fényképeket és jó minőségű (4k) videókat továbbítottak.
A fejlesztők szerint a tesztek bebizonyították, hogy ezekben a helyzetekben biztonságosan és eredményesen alkalmazható az 5G technológia.
Ezek a lehetőségek nem csak az önvezető autókban lesznek hasznosak, hanem az ember által vezetett járművekben is. Ugye milyen jó lenne látni a be nem látható kereszteződésben? Ugye milyen jó lenne tudni, hogy mi dől vagy ömlik az úttestre előttünk?
A 2020. április 2-án megrendezésre kerülő, 23., „PROJEKTMENEDZSMENT A GAZDASÁGBAN” Fórum Szervező Bizottsága idén is felmérést készít a hazai projektmenedzsment szakma képviselői körében. Célunk, hogy a gyakorló projektmenedzserek és projekt szponzorok, közöttük az Ön véleménye alapján képet kapjunk néhány, a szakmai közvélemény érdeklődésére számot tartó tényezőről.
Pál Kerékfys insight:
Idén is felmérjük a projektmenedzsment hazai helyzetét. Az eredményt április 2-án a 23. PM Fórumon lehet először megismerni.
Van véleménye a hazai helyzetről? Mondja le! Február 20-áig lehet kitölteni a kérdőívet. Az eredmények elemzését a konferencián lehet először megismerni.
The records of over 50 million Ascension patients have been released to Google through Project Nightingale. At least 150 Google employees have gained access to these medical records.
Pál Kerékfys insight:
Nem verték nagydobra, de előbb-utóbb minden kiszivárog.
Személyes adatokat és vizsgálati eredményeket kapott meg a Google a Nightingale projekt keretében egy nagy egészségügyi szolgáltatótól. És ez így rendben is van …
Maguk az egyes intézmények és orvosok se tudtak róla, a pácienseket meg senki sem kérdezte, és nincs is módjuk megtiltani az adataik átadását.
Azt gondolnánk, hogy az egészségügyi adatok kezelését szabályozó nagyon szigorú HIPAA megvédi a pácienseket az efféléktől. Érdekes módon, ez pont fordítva van. A HIPAA által szabályozott kórházak és más egészségügyi intézmények sokféle célból adhatják át harmadik feleknek a betegek adatait. A Google ezeket az adatokat elvileg csak kutatási és fejlesztési célokra használhatja, de vannak kétségek.
Azt éppen nem értem, hogy ha csak kutatási célokra kellenek az adatok, akkor a beteg és a rokonai neve és címe vajon mire kell. Normális esetben a kutatásokat anonimizált adatokon kellene végezni. Akkor persze nem lehetne a személy más adataival, levelezési, keresési, vásárlási szokásaival, utazásaival és még sok minden mással összekapcsolni.
Elvileg, a GDPR miatt, az EU-ban ilyesmi nem történhet meg. Vajon mi a valóság?
„Azzal, hogy a külföldi és globális megoldásokhoz ragaszkodunk, figyelmen kívül hagyjuk azokat a helyi problémákat és potenciálokat, amelyekre szintén fókuszálni kellene a fejlesztéseknél.”
“Sajnos meglehetősen technológiafókuszúan gondolkodunk az új megoldásokról. Ez azt jelenti, hogy nem egy-egy problémára keresünk megoldást, hanem a már létező megoldással igyekszünk megoldani egy-egy problémát”
Pál Kerékfys insight:
Nagyon igaza van a kutatónak! Nem szokott hosszú távon sikert hozni, ha beleszeretünk egy új technológiába, és azt mindenképpen használni akarjuk. A több gondolkodást kívánó út lesz az eredményes. Elemezzük a cég működését, a folyamatait, találjuk azokat a pontokat, ahol változtatni érdemes. Utána válasszuk ki az erre alkalmas technológiát.
Ebben a munkában olyan emberekre van szükségünk, akik az üzleti működéshez és az új technológiákhoz is értenek. Ők tudják jól integrálni a két területet. Ezt tanulják és gyakorolják a gazdaságinformatikus-hallgatók az egyetemeken és főiskolákon.
Új év? Új tervek? Tovább szeretnél tanulni 2020 szeptemberétől? Ráadásul munka mellett? Nálunk mindez lehetséges! Válassz piacképes gazdasági ALAPKÉPZÉSEINK vagy 2 éves FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSEINK közül!
JELENTKEZZ MINÉL ELŐBB, DE LEGKÉSŐBB FEBRUÁR 15-ÉIG
Pál Kerékfys insight:
Sok hasznos ismeretet szereznek itt a hallgatók!
Külön jó hír, hogy tőlem is lehet tanulni. Olyasmit, amit magam is örömmel (és jól) csinálok. Jöjjön mindenki, akit érdekel, tanulja meg tőlem!
A Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Mechatronikai Szakgimnáziuma országos 3D nyomtatóval készített hídépítő versenyt hirdet középiskolás diákok részére. A versenyre két tanulóból és egy kísérő tanárból álló csapatok jelentkezését várjuk.
Pál Kerékfys insight:
Ki szeret komolyan játszani 3D nyomtatóval? Itt a lehetőség, lehet versenyezni! Még lehet nevezni a márciusi versenyre, amire fél méter hosszú hidat kell 3D nyomtatóval, műanyagból előállítani.
A 2020. április 2-án megrendezésre kerülő, 23., „PROJEKTMENEDZSMENT A GAZDASÁGBAN” Fórum Szervező Bizottsága idén is felmérést készít a hazai projektmenedzsment szakma képviselői körében. Célunk, hogy a gyakorló projektmenedzserek és projekt szponzorok, közöttük az Ön véleménye alapján képet kapjunk néhány, a szakmai közvélemény érdeklődésére számot tartó tényezőről.
Pál Kerékfys insight:
Van véleménye a hazai helyzetről? Mondja le! Február 20-áig lehet kitölteni a kérdőívet. Az eredmények elemzését a konferencián lehet először megismerni.
A Biztonságos Internet Nap célja elsősorban az, hogy a gyerekek és fiatalok körében népszerűsítse a digitális eszközök tudatos használatát pozitív célokra, ugyanakkor lehetőséget teremtsen és buzdítsa őket olyan pozitív tartalmak létrehozására, melyeket később a családban, iskolában, barátokkal is tudnak használni.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint a Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciumvezetője, a 2020-as Biztonságosabb Internet Nap alkalmából offline játékok és videók készítésére pályázatot ír ki hazai általános és középiskolások számára.
Pál Kerékfys insight:
Itt a lehetőség! Általános és középiskolások készíthetnek offline játékot és rövid videót a megadott témában. Érdemes versenybe szállni, mert a dicsőség mellett szép pénzdíjak is várják a legjobbakat.
Jelentkezni a témát bemutató címmel és fő gondolatok bemutatásával (max. 2 A/4 gépelt oldal) és elfogadás esetén a kiadvány számára történő 2020. március 13-ig megírás vállalásával az info@hte.hu címen lehet.
A jelentkezések elfogadásáról a Fórum Szervező Bizottsága dönt és írásos értesítést küld 2020. február 14-ig.
A Fórum kiadványa elektronikus formában kerül megjelenítésre. Az előadásokat pdf. formátumban (max. 15 old.) az info@hte.hu címre kérjük beküldeni 2020. március 13-ig. Az elfogadott előadásokkal kapcsolatos formai követelményekről az előadók visszaigazolásban kapnak értesítést.
Pál Kerékfys insight:
A 23. Projektmenedzsment Fórum a projektmenedzsment aktuális témáiról, jó gyakorlatokról, sikeres vagy nem mindenben sikeres projekt tapasztalatokról, esetekről szóló előadásokat vár.
A hazai projektmenedzsment szakma legnagyobb hagyománnyal rendelkező PM Fórum konferenciára immáron a 23. alkalommal kerül sor 2020-ban. A Fórum ez alkalommal is kiváló alkalom a kapcsolatépítésre, az ötletek cseréjére, a szakmai beszélgetésekre.
A projektek általában nem magukban működnek, hanem vállalati, szervezeti környezetben támogatásért, erőforrásokért versenyezve az operatív feladatokkal és más projektekkel együtt, párhuzamosan futnak. Ezen összefüggések illetve a projektmenedzsment munkára, gyakorlatra való hatását: a szervezeti projektmenedzsmentet, a projektmenedzser szervezetben tematikát választotta központi motívumnak a 23. PM Fórum. Évek óta a konferenciához kapcsolódó felmérés ad képet és egyedülálló idősort a szakma hazai helyzetéről. A szokásos második, változó tematikájú rész kérdései ezúttal a szervezeti projektmenedzsmentre vonatkoznak hozzájárulva ezzel a fő téma kifejtéséhez.
Pál Kerékfys insight:
Idén is érdemes részt venni a konferencián, és még előadókat is várunk.
Microsoft is under fire for funding the Israeli facial recognition company AnyVision, which is reportedly carrying out surveillance on Palestinians. AnyVision also supplies technology in Russia and Hong Kong, where human rights are under attack.
Microsoft faces criticism for funding Israeli facial recognition company AnyVision, reportedly carrying out surveillance on Palestinians and working in Hong Kong and Russia.
Pál Kerékfys insight:
A Microsoft befektetett egy izraeli cégbe, amelyik arcfelismerési eszközöket és szoftvereket fejleszt és árul. Nem is akárhol, hanem olyan helyeken alkalmazzák a termékeit, ahol kritikus a helyzet az emberi jogok területén: a palesztinok által lakott West Bank, Oroszország és Hong Kong. Kiemelkedő az együttműködésük az izraeli hadsereggel és rendőrséggel a potenciális palesztin terroristák kiszűrésében.
Azzal vádolják most a Microsoftot, hogy nem tartja be a saját alapelveit, mert az emberi szabadságjogok megsértéséhez nyújt támogatást. Állítólag kifejezetten palesztinok felismerésére tanítják Izraelben ezt a szoftvert. Az izraeli hadsereg elismerésben részesítette a céget, mert a segítségükkel “terrortámadások százait előzték meg”.
A #DropAnyVison mozgalom azt akarja elérni, hogy a Microsoft hagyjon fel ennek a kérdéses módszerekkel dolgozó cégnek a támogatásával. Ma van a részvényesek éves közgyűlése, és erre időzítették az akciójukat.
Nyílt nap és kulturális fesztivál lesz Szegeden az egyetemen november 9-én.
Pál Kerékfys insight:
A program:
10:30 Dr. Makay Géza: Verdák 11:15 Dr. Fodor Ferenc: Matematika továbbtanulási tájékoztató 11:45 Dr. Kevei Péter: A tőzsde matematikája 12:30 PIZZA 13:15 Dr. Vígh Viktor: A foci, a big data és két füstölgő statisztikus 14:00 Dr. Varga Tamás: Miért vannak női ivarsejtek és hímivarsejtek?
Szeged minden évben egy napra a jövő technológiáinak kelet-európai fővárosa lesz: az IT világcégek magyarországi részlegei ezen a napon mutatják be leginnovatívabb, legfuturisztikusabb termékeiket, megoldásaikat. A SzeBIT-en háromféle módon nyílik lehetőség a jövő technológiának megismerésére
Pál Kerékfys insight:
A jövőnk: mesterséges intelligencia, robotok, okos mindenfélék. Ezekről lesz szó az egész napos ingyenesen látogatható rendezvényen.
A 2020 FEBRUÁRJÁBAN induló ALAPSZAKOKRA és FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSEKRE a www.felvi.hu honlapon 2019. november 15-ig lehet jelentkezni.
Érdemes komolyan elgondolkodni a KERESZTFÉLÉVES JELENTKEZÉSEN azoknak, akik még nyelvvizsga nélkül szeretnének bekerülni a magyar felsőoktatásba.
A Wekerle Sándor Üzleti Főiskolán gazdasági vagy informatikai területen lehet továbbtanulni és naprakész, piacképes tudásra szert tenni ezeken az alapképzéseken:
Az alapképzéseinken kívül, felsőoktatási szakképzéseket is kínál a főiskola, elsősorban azoknak, akik gazdasági területen 2 év alatt szeretnének oklevelet szerezni. A következő - 2020 februárjában (keresztfélévben) induló - felsőoktatási szakképzésekkel várja az érdeklődőket:
MARKETINGKOMMUNIKÁCIÓ – Kereskedelem és marketing: nappali és levelező
LOGISZTIKA - Kereskedelem és marketing: nappali és levelező
VÁLLALKOZÁSI – Pénzügy és Számvitel: nappali és levelező
Hagyományosan augusztus utolsó szerdáján, közel 150 IT döntéshozóval a fedélzeten kihajózott a VISZ INFOHAJÓ Konferencia. Idén is átadtuk az év informatikai vezetőjének járó díjat, amit ezúttal Lendvay László, az Libri Bookline CIO-ja vehetett át. Ezúttal különdíjat is adtunk, melyet Popovics Lászlónak, az OTP Bank innovációs részlege és az elosztott rendszerek fejlesztéséért felelős csoportja igazgatójának munkáját ismerte el a szervezet. A Braun Péter díjat, a fiatal CIO-nak járó elismerést Kovács Dávid a Supercharge kft. CTO-ja kapta.Találkozunk 2020-ban a 20. INFOHAJÓ-n.
Pál Kerékfys insight:
Nagyon jó, tartalmas konferenciákat rendez a nyári szezon végén a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ). Évről-évre egyre többen vagyunk, egyre nagyobb hajóra van szükség. Az is mutatja a megbízható minőséget.
Sharing your scoops to your social media accounts is a must to distribute your curated content. Not only will it drive traffic and leads through your content, but it will help show your expertise with your followers.
Integrating your curated content to your website or blog will allow you to increase your website visitors’ engagement, boost SEO and acquire new visitors. By redirecting your social media traffic to your website, Scoop.it will also help you generate more qualified traffic and leads from your curation work.
Distributing your curated content through a newsletter is a great way to nurture and engage your email subscribers will developing your traffic and visibility.
Creating engaging newsletters with your curated content is really easy.
To get content containing either thought or leadership enter:
To get content containing both thought and leadership enter:
To get content containing the expression thought leadership enter:
You can enter several keywords and you can refine them whenever you want. Our suggestion engine uses more signals but entering a few keywords here will rapidly give you great content to curate.
Épp az előbb olvastam, hogy a nemzetközi szállítmányozásban a papír alapú dokumentumokat kiváltja a blokklánc alkalmazása, amitől sokkal olcsóbb és még sokkal gyorsabb lesz az áruk útja.
Erre most ez a cikk jön szembe, ami ugyanettől félti a jogászok munkájának nagy részét is. Miért? Hogyan? A blokklánc lehetővé teszi üzleti dokumentumok azonnali és vitathatatlanul hiteles továbbítását, sőt akár a kapcsolódó fizetéseket is automatizálhatja. Nincs vita, hogy mit rendeltünk, mi érkezett, mikor és hova érkezett, mehet az átutalás.
Megszűnik egy csomó jogászi munka (szerződések készítése, hitelesítése, letétek kezelése, üzleti viták rendezése). Nyilván nem teljesen tűnik el az efféle munka, de kevesebb lesz belőle és nagyobb tudást és tapasztalatot igényel majd (hiszen az egyszerű eseteket a gép kezeli).
Pont ezt írta egy korábbi cikk is, de a mesterséges intelligencia hatásaként tálalta.
Ha mindkettő beindul, akkor tényleg földindulás lehet a jogi pályán!
#blokklánc #blockchain #legal #commerce #accountability #felelősség #smart #AI